Awaryjne otwieranie auta – kogo wezwać?

Niemal każdemu kierowcy choć raz zdarzyło się zatrzasnąć albo zgubić kluczyki do auta. Jeśli jest w pobliżu domu, może szybko pójść do mieszkania po nowy komplet. Co jednak w sytuacji, gdy znajduje się daleko od miejsca zamieszkania? Nierzadko nie jest też w stanie otworzyć zatrzaśniętych drzwi z zupełnie innego powodu. Niezależnie od przyczyny, przyda się fachowa pomoc. Radzimy, jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi w samochodzie.

Przyczyny blokady drzwi w aucie

Drzwi w pojeździe zazwyczaj blokują się z dwóch przyczyn. Pierwsza z nich to uszkodzenie zamka w samochodzie. Niestety, to poważny problem, z którym zwykle trudno sobie poradzić samodzielnie.
Drugi częsty powód to zatrzaśnięcie kluczyków w aucie. Jak otworzyć zatrzaśnięty samochód z kluczykami w środku? Z sytuacją tą można sobie poradzić, korzystając na przykład z drugiego kompletu, pod warunkiem, że znajdujemy się w pobliżu miejsca, gdzie owe klucze są schowane. Jeśli jednak sytuacja ta wydarzy się daleko poza domem, a w dodatku wewnątrz wraz z kluczami znajduje się dziecko bądź zwierzę, mamy prawo się mocno zdenerwować. Na szczęście istnieje szybkie i skuteczne rozwiązanie tego kłopotu.
Niezależnie od przyczyny zamknięcia drzwi, gdy nie wiemy, jak sobie poradzić z tym problemem, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Zawsze powinno się więc mieć pod ręką zapisany w telefonie albo na wizytówce w portfelu numer kontaktowy do pomocy drogowej, która szybko i sprawnie pomoże z otworzeniem pojazdu.

Awaryjne otwieranie drzwi samochodu przez profesjonalistów

Awaryjne otwieranie auta to usługa świadczona przez firmy oferujące pomoc drogową, takie jak Auto Perfekt24 z Opola. Doświadczeni specjaliści wykonują usługę na miejscu, dzięki czemu nie ma potrzeby odholowania samochodu do warsztatu.
Jak otworzyć drzwi w samochodzie z zepsutym zamkiem albo kluczykami w środku? Metoda otwarcia zależy od konkretnej sytuacji i przyczyny problemu. Uszkodzenie zamka, zatrzaśnięcie bądź zgubienie kluczyków wymaga skorzystania z zaawansowanych narzędzi ślusarskich, poduszki hydraulicznej lub specjalistycznych przyssawek do delikatnego odgięcia okna.
Awaryjne otwieranie samochodów przez specjalistów jest w pełni bezpieczne, sprawne i fachowe. Nie należy obawiać się o porysowanie karoserii, zniszczenie mechanizmu zamka, uszkodzenie uszczelek czy konieczność wybicia szyby, co wiązałoby się z dodatkowymi, wysokimi kosztami naprawy pojazdu. Eksperci z pomocy drogowej otwierają drzwi w sposób, który nie stwarza żadnego zagrożenia dla auta.